Z Benblogu: Realityshow v online agentuře

Z

Na mém starém blogu, který jsem už odeslal na internetové smetiště, bylo pár článků, které jsem se z různých důvodů rozhodl zachovat. Tohle je jeden z nich – protože tuhle case hrozně rád uvádím v přednáškách. ;)


core4   tell it online

Znáte CORE 4? Já jsem je do včerejška neznal, dnes už je stalkuju ;) Lidi z CORE 4, slovenské online agentury, inovativně použili známý koncept Facebookových virálních kampaní „Dej Like a něco se stane“ a nainstalovali si do kanceláře majáček, který se rozfachá vždy, když jim na jejich webu někdo dá „To se mi líbí“.

Majáček snímá webka, takže každý tydýt, který přijde na jejich web (včetně mne), si sám chce vyzkoušet ho rozsvítit (nejlépe několikrát). To nejlepší na tom ale je umístění majáčku i webky – kamera snímá částečně prostor agentury, takže vidíte lidi pobíhající po agentuře a ti lidi zjevně dostali svým velice kreativním vedením nařízeno, aby majáček vždy šli vypnout a tomu, kdo ho zapnul, zamávali nebo jinak poděkovali. Prostě awesome virální kampaň – pro geeky a ženy na mateřské prostě zábava na celý den.

Nyní navíc v obraze přibyl flipchart, na který jsou zapisovány vzkazy od fanoušků. Už se tam tak tedy objevila například žádost o ruku („Anastasia, will you marry me?“), vzkazy od šéfky, která si asi všimla, že se její podřízená věnuje spíš webuCORE 4, než práci („Katka, pracuj, vidím ťa flákať sa, tvoja šéfka“) i pochvala vzhledu dívek z CORE 4 (nejde nesouhlasit, ano, jsou cute ;) ).

Tak se připojte a stalkujte je taky, zjevně se jim to líbí: http://www.core4.sk/

Aktualizace

Na Profesia.sk už dokonce hledají profesionálního vypínače interaktivního majáku: http://www.profesia.sk/praca/core-4/O975257 ;)

očakávame:
– výborné prezentačné schopnosti a vystupovanie pred majákom
– reálny záujem a vzdelávanie v majákových trendoch
– skúsenosti s prácou s majákmi
– schopnosť tvoriť kvalitné ďakovačky

Aktualizace no. 2

CORE 4 už před webkou slaví i narozeniny. :) (Myslím, že oslavenkyně byla Monika ;).)

birthday-1024x503

O autorovi

Ben Olšanský

Miluju informace, a proto miluju online. Pomáhám vytvářet weby, e-shopy i internetové kampaně tak, aby dosáhly svého plného potenciálu. Začínal jsem v roce 2005 jako webdesigner a copywriter. O pár let později jsem se ponořil do sociálních sítí, webové analytiky a reklamních systémů, což mě nutně přivedlo k práci s online komunitami a k User eXperience. Díky tomuto záběru dnes působím jako konzultant online projektů a spolupracuji také s digitální agenturou Inspiro jako Senior Online Strategist.

Přidat komentář

Jinde na netu